Qyteti i Pukës ndezi dritat e festave….

Fëmijët pukjan festuan për disa orë nën ritmet e muzikës, ngjyrave të dritave sëbashku me babagjyshin në sheshin kryesore të qytetit.

Kryetari i bashkisë Pukë Rrok Dodaj uroi që bashkëqytetarët e tij t’i presin sa më gëzuar festat e fundvitit.

Festa në Pukë me qytetin e ndriçuar gëzoi fëmijët kryesisht por edhe të rinj e të rritur të cilët iu bashkuan ndezjes së dritave për të vijuar me aktivitete argëtuese dhe festive deri në ditët e para të janarit.

Artikulli paraprakLEZHA NDEZ DRITAT E FESTAVE
Artikulli tjetërGRUEMIRË, VIDHET NATËN SHKOLLA E MESME