Kryeministri Edi Rama gjatë vizitës së tij në Ukrainë, ku ka parë nga afër tmerret që ka lënë pas lufta e egër ruse, la ndarë me publikun disa foto që thyejnë zemrat.

Po ashtu kreu i qeverisë shqiptare, që shoqërohet në këtë vizitë bashkë me kryeministrin e Malit të Zi, ka lënë edhe një mesazh të tij për autoritetet vendase në muzeun e krimeve të Rusisë, ku bën thirrje që bota të ndalë këtë horror në Ukrainë.

“Shpresoj që bota ta ndalë këtë horror dhe Ukraina të dalë prej tij e rilindur”, thuhet në mesazhin e tij.

foto galeri

foto galeri

Artikulli paraprakSHKODËR, DY DJEMTË E MITUR TË ZHDUKUR PREJ 14 DITËSH, NËNA BËN KALLËZIM NË POLICI
Artikulli tjetërSHORTI PËR CONFERENCE LEAGUE, VLLAZNIA DO PËRBALLET ME SKUADRËN QË ELEMINOI LAÇI