Kreu i SPAK Arben Kraja ka reaguar pas kërkesave të kryeministrit Edi Rama për hetimin e Sali Berishës, i shpallur non grata. Kraja tha se nuk ndihen të intimiduar.

‘Sot ishte një mbledhje e këshillit të lartë për punën që është kryer gjatë 2021. Nuk kam asnjë koment. Jo nuk ndihemi të intimduar po punojmë normalisht, të gjithë prokurorët dhe gjyqtarët. Në vazhdojmë punën tonë.’- tha Kraja.

Artikulli paraprakRAMA NGA BRUKSELI: BE I MERR KTHESAT NGADALË. KJO SITUATË S’MUND TË VAZHDOJË MË GJATË, DO NDRYSHOJMË KURS!
Artikulli tjetërBRAÇE: EKZISTENCA E BORDEVE PËR RREGULLIMIN E ÇMIMEVE ËSHTË ABUZIMI MË I MADH NË TREG