Kryeministri Edi Rama nga Madridi po zhvillon një konferencë shtypi kushtuar Shqipërisë si destinacion i turizmit të qëndrueshëm, bashkë me Gabriel Escarrer Jaume, CEO i gjigantit ndërkombëtar “Meliá Hotels International” që ka ardhur në Shqipëri me një seri kontratash.

“Kemi rritje të turistëve spanjollë në Shqipëri. Vizitorët e huaj kanë qenë të sigurt te ne. Sipas statistikave të BE jemi vendi me numrin më të ulët të vjedhjeve të shtëpive në Evropë. Britania është e vend i parë, ata thonë se kjo lidhet me faktin se atje kanë shkuar shqiptarë”, tha Rama.

Artikulli paraprakLIRA PIPA EMËROHET ZV.MINISTRE E EKONOMISË, KULTURËS DHE INOVACIONIT
Artikulli tjetërGOLEADA E VLLAZNISË ELEMINON FLAMURTARIN NGA KUPA