SHPORI: SHKAK MUNGESA E HEKURIT, RRITET INTERESI PËR EKZAMINIM. Ne Qarkun e Shkodres rastet e anemise tek femijet kane pesuar rritje, pediatrja Manjola Shpori tregoi se kjo lidhet me kequshqyerjen qe ne kohen e shtatzanise dhe njekohesisht mund te shfaqet pas muajit te gjashte kur fillon diversifikimi i ushqimit te femijet. Veq anemise ne vendin tone ka pasur edhe raste te talasemise prandaj kujdesi ndaj kesaj kategorie duhet te rritet.

Dieta ushqimore eshte thjesht nje suport pasi ne rastet e shfaqjes se anemise duhet patjeter qe prinderit ti drejtohen mjekut.

Artikulli paraprakSHQIPTARËT NË DITËN E PARË FITOJNË 2 NDESHJE DHE HUMBIN 3
Artikulli tjetërPASTRIMI I KANALEVE, VËMËNDJA PËRQËNDROHET NË BUSHAT