Moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura shtresore, të pasura nga reshje shiu me intensitet mesatare në të gjithë vendin.

Temperaturat minimale do të luhaten 11-16 gradë, temperaturat maksimale parashikohen 17 -18°C në veri, 22 -23C në zonën e ulet dhe zonat pranë bregdetit.

Era do të jetë me drejtim Jug-Lindje me shpejtësi 10-15 m/sek dhe dallgëzim të forcës 4- 5 ballë në det të hapur.

Artikulli paraprakNIS PROCESI ZGJEDHOR NË TË GJITHË VENDIN, VOTOJNË QYTETARËT E PARË
Artikulli tjetërNIS VOTIMI NË LEZHË, NË DISA QENDRA PROCESI NISI ME VONESË