Këtë fundjavë vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike të qëndrueshme.

Depërtimi i Anticiklonit Afrikan do të sjellë masa ajrore të thata e të nxehta duke bërë që moti të jetë i kthjellët gjatë gjithë ditës dhe kohëzgjatja e orëve me diell e temperatura të larta të mbizotërojë në të gjithë territorin.

Rikthehen temperaturat e larta. Sot termometri do të shkojë deri në 39 gradë Celcius, ndërsa nesër do të shënojë 40 gradë Celcius në Shkodër, Tiranë, Berat e Gjirokastër.

Era do të fryjë me drejtim veriperëndim-verilindje me shpejtësi 1-6m/s, duke bërë që valëzimi në dete të jetë i forcës 1 ballë.

Artikulli paraprakMERRNI NJË DITË PËR T’IA DEDIKUAR PARTNERIT TUAJ, MUND TË ARRINI GJËRA TË MËDHA… HOROSKOPI JUAJ PËR SOT
Artikulli tjetërPLAGOSI GRUAN E DJALIN DHE NUK IU DORËZUA POLICISË, 62-VJEÇARI EKZEKUTOHET NGA RENEA