Një limon me përmasa të mëdha është rritur në një kopsht në qytetin Mersin në Turqi.

Huseyin Haskan, i cili shkoi për të punuar në një kopsht, ka gjetur një limon që peshonte dy kilogramë e 40 gramë.

Fqinjët e Haskanit, nuk mund t’iu besonin syve, kur panë peshën që kishte fruti.

Ndërsa, burri deklaroi se atë do ta shesë për një mijë lira (64 euro).

Artikulli paraprakSIGURIMI I MAKINËS S’DO TË KUSHTOJË MË NJËLLOJ/ DO VARET NGA MOSHA E DREJTUESIT DHE EKSPERIENCA
Artikulli tjetër“DITË MË TË MIRA PËR SHQIPTARËT”, OLSI BYLYKU BËN KËNGË PËR TRESHEN “BORA-DONALD-BEATRIX”