Ushtria ruse bombarduar zonën e njohur si Avdiivka duke goditur dy ndërtesa banimi në rajonin e Donetsk. Për pasojë një grua ndërroi jetë. Ndërsa një burrë dhe një grua kanë mbetur nën rrënoja. Trupat ruse po kryejnë sulme të tjera në këtë zonë të qytetit.

Në qytetin që po sulmohet nga rusët, më shumë se 1700 njerëz kanë mbetur të ngujuar, përfshirë edhe një fëmijë i cili po mbahet i fshehur nga prindërit e tij dhe nuk është evakuuar dhe të gjithë të miturit të tjerë janë marrë nga autoritetet ukrainase.

Artikulli paraprakDY MASAKRAT ME 17 TË VRARË NË BEOGRAD, QEVERIA SERBE NJOFTON ASHPËRSIMIN E MASAVE PËR MBAJTJEN E ARMËVE
Artikulli tjetërKANDIDATI I PS BENET BECI : RRADHËN TANI E KA RRUGA E DUKAGJINIT, PËR TI DHËNË VËMENDJE E ZHVILLIM