Lezhë/Informacion paraprak

Rreth orës 12:30, në fshatin Zejmen, Lezhë, pas një konflikti të çastit për motive të dobëta, dyshohet që shtetasi H.P. ka goditur me mjet prerës shtetasin Gj. K., të dy banues në Zejmen.

I dëmtuari ndodhet në spital për ndihmën e nevojshme mjekësore, jashtë rrezikut për jetën, ndërsa autori i dyshuari është shoqëruar në ambientet e Policisë.

Grupi hetimor vijon veprimet hetimore për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes dhe dokumentimin ligjor të saj.

Artikulli paraprakSULMI NGA HAKERAT IRANIANË, REAGON INSTAT: U PREKËN DISA SISTEME. TË DHËNAT E CENSIT…
Artikulli tjetërRREGULLA TË REJA PËR GJUETINË E LIGJSHME