Ka nisur votimi i fshehtë në selinë blu nga anëtarët e Këshillit Kombëtar.

Mësohet se është duke u votuar për 11 anëtarët e kryesisë si dhe sekretarët.

Kujtojmë se këto shkarkime u paralajmëruan një ditë më parë nga kryedemokrati Lulzim Basha, pas mbajtjes së Kuvendit Kombëtar të thërritur nga ish-kryeministri Sali Berisha.

Me propozim të Bashës, sot në Këshillin Kombëtar është miratuar një rezolutë, që nuk njeh Kuvendin e 11 dhjetorit e njeh si legjitim atë të 18 dhjetori.

Gjithashtu, në rezolutë theksohet angazhimi që ka PD në luftën ndaj korrupsionit dhe pa ndëshkueshmërisë.

Artikulli paraprakMAKINA PËRPLASET ME MOTORRIN, PLAGOSET 30-VJEÇARI, DËRGOHET NË SPITAL
Artikulli tjetër“SHPALLJA IME ‘NON GRATA’ RAST UNIK NË BOTË”/ BERISHA: NISMËN E NDËRMORA JO PËR INTERESA PERSONALE…