DVP Shkodër

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Shkodër, në bashkëpunim me specialistët për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Financiare të DVP Shkodër referuan materialet në Prokurori, ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin G. Sh., 33 vjeç, banues në Shkodër, pasi ka kryer punime ndërtimi, pa leje, në lokalin që administronte në lagjen “Ndoc Mazi”. Më tej, nga verifikimet rezultoi gjithashtu se 33-vjeçari fshihte të ardhurat nga ky biznes dhe kishte punonjës të pasiguruar.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Shkodër referuan materialet në Prokurori, ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin B. K., banues në Shkodër, pasi ka bërë kallëzim një 25-vjeçar, se ky shtetas e ka kanosur nëpërmjet telefonit.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Shkodër, për veprime të mëtejshme.

Artikulli paraprakIRENA GJOKËS I MBAROI MANDATI, ERJON BANI ZGJIDHET ZV.KRYETAR I GJKKO-SË! DO USHTROJË EDHE FUNKSIONET E KRYETARIT
Artikulli tjetër“KAMPET E REFUGJATËVE, FUNKSIONALE QË NGA 20 MAJI”, QEVERIA ITALIANE PUBLIKON TENDERIN, 34 MLN EURO…