Ministrja Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes, Edona Bilali ka hapur thirrjet për mbështetjet financiare për Startup që i ofrohen individëve dhe biznesëve në qytetin e Shkodrës. Deri më tani janë rreth 400 aplikues nga fusha të ndryshme të biznesit të cilët kanë aplikuar për të përfituar grantet të cilat janë vënë në dispozicion.

Bilali thekson se për herë të parë kjo mbeshtetje financiare mundësohet nga lekët e taksapaguesve ndërsa tregoi dhe kush janë kategoritë përfituese.

 

Artikulli paraprakSHKODËR, ZHVILLOHET GARA E BIÇIKLETAVE MES SHKOLLAVE
Artikulli tjetërNDËRRON JETË NË MOSHËN 56-VJEÇARE ISH-PRESIDENTI BUJAR NISHANI