Në Shkodër është zhvilluar gara me biçikleta mes nxënësve të shkollave 9 vjeçare të qytetit. Leonat Kola trajner i Çiklizmit të Vllaznisë shpehet se aktivitetet e tilla kanë shërbyer gjithmonë për ekipin për të njohur talentat e rinj.

Rreth 50 nxënës u bënë pjesë e këtij aktiviteti.Fituesi i vendit të parë Bekim Tafili shprehet i lumtur për fitoren.

Aktiviteti u zhvillua nga shoqata e Çiklizmit Vllzania në bashkëpunim me Zyrën e Sportit pranë bashkisë Shkodër, drejtorinë arsimore si dhe qendrën Kulturore të Fëmijë

 

Artikulli paraprakSHKODËR, PROMOVOHET LIBRI “MOLLAT E VJETIT TË RI”
Artikulli tjetërSHKODËR, MINISTRJA BILALI: APLIKONI PËR STARTUP-E