Myftiu i Shkodres Imam Muhamed Sytari nisur nga ngjarjet e fundit kriminale qe kane prekur shoqerine ka shperndare mesazhet e ruajtjes se familjes, si berthama e shoqerise.

Nga Xhamia Dy Motrat, Imam Muhamed Sytari i beri thirrje besimtareve muslimane te jene me te kujdesshem dhe me prinderit dhe te shtojne respektin ndaj tyre.

 

Artikulli paraprakSHKODËR, SHKRIMTARI YLLJET ALIÇKA PROMOVON KRIJIMTARINË
Artikulli tjetërDITËT E MJEDËS, 155 VITE NGA LINDJA E POETIT