Pasditen e sotme një shpërthim në një supermarket ka lënë të plagosur më shumë se 10 persona në qytetin e Shën Pëtersburgut. Autoritetet ruse raportojnë se kanë evakuuar 50 persona pranë zonës ku ndodhi shpërthimi, ndërkohë 10 persona janë dërguar për mjekim në spital.

Sipas informacioneve të medieve të huaja ende nuk bëhen të ditura shkaqet e këtij shpërthimi, ndërkohë policia po vijon hetimet dhe nuk përjashtohet që mund të jetë një rast i qëllimshëm.

Artikulli paraprakDITMIR BUSHATI-METËS:VOTA KUNDËR SHBA E DREJTA E MAZHORANCËS, LETRA JOTE GABIM
Artikulli tjetërME 60 MIJË PAUND TË PADEKLARUARA DREJT SHQIPËRISË