Gjatë mbledhjes së Këshillit Kombëtar të PD, pritet të miratohet një rezolutë, që lidhet drejtpërdrejt me situatën aktuale në parti.

Raportohet se rezoluta dënon lëvizjen e djeshme të mbledhjes së Kuvendit Kombëtar dhe afirmon 18 dhjetorin, mbështet kryetarin aktual, kryesinë dhe grupin parlamentar.

Teksa ka prezantuar rezolutën, Basha mësohet të ketë thënë:

“Dje u themelua organizata e parë antiamerikane në 30 vite, pas asaj të Enver Hoxhës”.

Artikulli paraprakBERISHA: VENDIMET E BASHËS DËSHIRA QESHARAKE
Artikulli tjetërBASHA: BERISHA PEZULLOI DHE KËSHILLIN KOMBËTAR ME VENDIMIN E TIJ TË PALIGJSHËM. KJO E VETMJA RRUGA PËR TË SHKUAR PËRPARA!