Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar pasditen e se premtes nje takim me stuente te ekselences ne mjediset e Universitetit te Shkodres “Luigj Gurakuqi”.Deputeti i PD Bardh Spahia ne nje status ne rrjetet sociale ka shprehur indinjaten e tij per pranine ne kete takim te disa studenteve nga Tirana dhe jo nga Shkodra.

“Edi Rama takoi sonte ne Shkoder disa studente ekselence te importuar nga Tirana! Nuk e di pse ishin perzgjedhur ata. Nuk e di as pse ata pranuan te behen fasada e kryeministrit. Di me siguri se mes studenteve te ekselences nuk ishte asnje shkodran! Shkodra ka 30 studente te shkelqyer, por asnjeri prej tyre nuk ishte ftuar ne takimin e kryeministrit ne Shkoder! Studentja Elisabeta Haxhia dega pedagogji muzikore viti 3, departamenti i arteve eshte njera prej tyre! Me Elisabeta Haxhia- n ne takim, qe denoncoi ne median e Shkodres show-n e Edi Rames me studentet, kryeministri nuk do te ishte i qete!

Studentet e shkelqyer te Shkodres me siguri do t’i kishin thene te verteten kryeministrit se ai ka braktisur Shkodren, se moshataret e tyre jane te papune jo se nuk duan, por se nuk ka pune, se Shkodra eshte vendi ku vota diktohet ne shumice nga krimi, se kanabisi ishte aktiviteti kryesor ekonomik, se shpresa e vetme eshte largimi nga Shqiperia. Fasadat mund ta ndihmojne per pak kohe Edi Ramen, por ato nuk e shpetojne dot per shume gjate! Studentet e shkelqyer, elita e Shkodres, qytetaret shkodrane do t’i japin cfare na ka dhene- braktisje!”- perfundon shkrimi i deputetit demokrat Bardh Spahia.

Artikulli paraprakRAMA NË 8 DHJETOR ME STUDENTËT E SHKODRËS
Artikulli tjetërFRPD: JA PSE PROTESTUAM!