Të shtëna me armë pranë një kishe, 6 persona të plagosur

Të paktën 6 persona jenë plagosur nga të shtënat me armë në një kishë në Tennesse të SHBA-ve. Mediat amerikane raportojnë se të shtënat janë dëgjuar në kishën Chapel, jashtë qytetit të Nashville. Në vendngjarje kanë mbërritur forcat të shumta policia dhe ambulanca. Ndërkaq, ende nuk ka një njoftim zyrtar nga policia lokale lidhur me ngjarjen e rëndë. Policia e Nashvilit tha për Fox News se një person është marrë shoqëruar në policia.

Artikulli paraprakAVIONI LUFTARAK ME DY PERSONA NË BORD RRËZOHET NË DET
Artikulli tjetërEKSTREMI I DJATHTË HYN NË BUNDESTAG PAS 60 VITESH, SHPËRTHEJNË PROTESTAT