Rrëshen/Informacion paraprak

Rreth orës 10:40, në Rrëshen, nga shtetas ende të paidentifikuar, është vrarë me armë zjarri shtetasi M. M. (B.).

Shërbimet e Policisë, sapo kanë marrë njoftim, kanë shkuar menjëherë në vendngjarje. Janë ngritur pika kontrolli në çdo aks rrugor, si dhe vijon intensivisht krehja e zonës.

Ndërkaq, grupi hetimor, në drejtimin e Prokurorisë, po punon për fiksimin e çdo prove që do të bëjë të mundur identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Artikulli paraprakRAMA NISET SOT DREJT ITALISË, PRITET TË TAKOJË MELONIN DHE PRESIDENTIN E SENATIT
Artikulli tjetërATENTATI NË RRËSHEN, TRE PERSONA TË PLAGOSUR NË SPITAL, RENEA DHE FNSH BLINDOJNË MIRDITËN