Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Të shtunën gjatë orëve në vijim, kushtojini vëmendje marrëdhënieve tuaja me të tjerët, si në familje ashtu edhe në punë. Ju jeni vërtet në baza luftarake, gati të debatoni me të gjithë dhe të pranoni të gjitha provokimet. Mundohuni të qëndroni të qetë. Kafshoni gjuhën nëse është e nevojshme.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Të shtunën më në fund do të keni dy ditë rikuperimi pas një jave jo tamam pozitive, as një për t’u mbajtur mend shkurt. Ju jeni duke përjetuar një periudhë të veçantë në të cilën ju po përjetojnë edhe ndryshime të brendshme. Mendoni më shumë për veten tuaj.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Të shtunën edhe ju do të keni një fundjavë pozitive pasi nuk e keni më Hënën në opozitë. Lajm i shkëlqyer nga dashuria. Bëni plane me partnerin tuaj dhe përpiquni të kaloni më shumë kohë së bashku.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Të shtunën gjatë kësaj fundjave ndiheni shumë të lodhur dhe nuk do të arrini të përfundoni atë që keni në mendje. Megjithatë, marrëdhëniet me të tjerët përmirësohen, ndaj relaksohuni pak. Hiqni mendjen nga mendimet tuaja.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Të shtunën për sa i përket punës gjatë orëve në vijim do të keni një ditë pozitive, veçanërisht nëse jeni i vetëpunësuar. Në dashuri përpiquni të jeni sa më të sinqertë me personin që doni por edhe të jeni të kuptueshëm.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Të shtunën fundjavë pozitive në lidhje me dashurinë falë faktit që yjet janë në favorin tuaj. Nëse jeni beqar, shkoni në vende të reja dhe takoni njerëz të rinj ndërkohë. Nëse jeni çift, filloni të bëni plane me partnerin tuaj.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Të shtunën do të keni një fundjavë të qetë dhe disi stresuese. Dyshimet fillojnë të lindin në dashuri, por mos merrni vendime të nxituara. Mundohuni të përfitoni nga fundjava për të pushuar plotësisht.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Të shtunën ju pret një fundjavë shumë e qetë por brenda pak ditësh gjërat do ndryshojnë dhe rezultatet do të vijnë si në fushën e punës ashtu edhe në atë profesionale. Kushtojini vëmendje të ushqyerit dhe aftësisë fizike.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Të shtunën gjatë kësaj fundjave përkushtojuni vetes, kujdesuni për dietën dhe gjendjen tuaj fizike, flini më shumë dhe përkëdhelini pak duke fjetur më shumë. Rritni vetëvlerësimin tuaj.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Të shtunën kushtojini vëmendje dashurisë gjatë orëve në vijim pasi mund të lindin debate të vogla me partnerin tuaj që mund t’ju sjellin probleme. Edhe ato të mëdha. Tregoni kujdes në fjalët tuaja dhe shmangni përplasjet.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Të shtunën ju dëshironi përqafime dhe butësi, blini një dhuratë për vete ose blijeni atë për dikë. Jepini vetes pak qetësi dhe kohë për t’u çlodhur pasi keni vërtet nevojë të relaksoheni.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Të shtunën fundjavë rikuperimi pas një jave të vështirë edhe nëse keni ende disa shqetësime në mendjen tuaj. Duhet të relaksoheni pak dhe do knaqëni.

Artikulli paraprakPARASHIKIMI I MOTIT PËR DITËN E SOTME
Artikulli tjetërEKZEKUTOI NËNËN E DY FËMIJËVE ME PLUMB NË KOKË, VETËVRITET BURRI I 35-VJEÇARES SHQIPTARE NË ITALI