Moti do të jetë me kthjellime dhe shtim të vranësirave të pasuara nga reshje shiu dhe rrebeshe lokale në mesdite dhe pasdite.

Temperaturat minimale do të luhaten 9-16 gradë, temperaturat maksimale parashikohen 20 -23 °C në veri, 23 -26°C në zonën e ulët dhe zonat pranë bregdetit.

Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 8 m/sek dhe dallgëzim të forcës 3- 4 ballë në det të hapur.

Artikulli paraprakSHTYPI I DITËS 23 MAJ 2023
Artikulli tjetërNË DASHURI DUHET TË JENI SHUMË TË KUJDESSHËM, ÇFARË THONË YJET PËR JU