Moti do të me kthjellime dhe vranësira të pakta deri mesatare në zonat malore.

Temperaturat minimale do të luhaten 11-20 gradë, temperaturat maksimale parashikohen 20 -25°C në veri, 28-31°C në zonën e ulët dhe zonat pranë bregdetit

Era do të jete me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 8 m/sek dhe dallgëzim të forcës 3 – 4 ballë në det të hapur.

Artikulli paraprakSHTYPI I DITËS 30 QERSHOR 2023
Artikulli tjetërMË NË FUND DO TË BESONI NË DASHURI, ÇFARË THONË YJET PËR JU SOT