Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Dita fillon me Merkurin dhe Venusin në favor, prandaj një lajm i shkëlqyer për ndjenjat. Në punë duhet të kuptoni se në cilin drejtim të shkoni dhe të bëni kujdes që të mos bëni gabime të pakujdesshme. Me pak fjalë, mos u mashtroni.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Të premten dashuria po ecën mirë dhe ju dhuron kohë të mira. Në punë, nga ana tjetër, përpiquni të mendoni me kujdes për gjithçka përpara se të veproni. Dini të përveshni mëngët dhe të mos gjeni gabime në problemet e jetës suaj.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Mërkuri dhe Venusi ju mbrojnë në mënyrë që më në fund të besoni përsëri në dashuri. Në punë duhet të mbani përqendrimin e lartë. Do të jeni në gjendje të arrini gjëra të mëdha në çdo fushë, mos e kufizoni veten dhe kujdesuni më mirë për çdo aspekt të jetës tuaj.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Një lajm i mirë për ndjenjat. Hëna ju mbron dhe lajmet e mira vijnë me fillimin e muajit të ri. Është një kohë e mirë në punë. Thjesht duhet të përpiqeni të menaxhoni më mirë paratë tuaja. Kohët e fundit keni pasur shumë shpenzime dhe tani portofoli juaj po qan.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Të premten në dashuri duhet të jeni më pak krenarë dhe ta lini veten të shkoni pak më shumë tek emocionet. Në punë mund t’ju provokojnë por mos u dorëzoni.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Në dashuri keni planetë disonantë ndaj do ketë disa probleme të vogla për t’i menaxhuar. Mos jini shumë kritikë dhe në punë përpiquni të menaxhoni konfuzionin. Mundësi të reja do të vijnë së shpejti.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Në dashuri jeni mjaft dyshues, por duhet të bëni paqe me të shkuarën. Në punë ka shumë gjëra për të bërë, por përpiquni të krijoni momentin tuaj të qetësisë. Ju do të jeni në gjendje të arrini gjëra të mëdha dhe të ktheni ato që nuk funksionojnë.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Të premten me një hënë të favorshme humori do të jetë qiellor dhe dashuria do të përfitojë. Në punë kushtojini vëmendje vetëm disa tensioneve të vogla me kolegët.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Në dashuri është momenti paksa i komplikuar dhe mund t’i keni nervat në teh. Në punë do të vijnë propozime të mira për rritje profesionale. Vlerësoni me qetësi dhe do të shihni se do të arrini të arrini gjëra të mëdha në çdo fushë.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Në dashuri ka pak dyshime, por duhet të jeni më të arsyeshëm dhe të veproni në përputhje me rrethanat. Në punë, hëna e kundërt nuk ndihmon, prandaj kushtojini vëmendje humorit të balerinit. Do të arrini të arrini gjëra të mëdha.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Të premten ka një lajm të mirë për dashurinë me Venusin, Mërkurin dhe Saturnin në favor. Mund të hidhen themelet për të ardhmen. Dhe në punë vijnë propozime interesante.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Takimet e reja mund të jenë interesante, por ato duhen vlerësuar mirë. Shpërblimi juaj vjen në punë. Tregojuni të gjithëve se kush jeni, veçanërisht atyre që kanë folur keq për ju.

Artikulli paraprakTEMPERATURA DERI NË 31 GRADË CELSIUS, PARASHIKIMI I MOTIT PËR SOT
Artikulli tjetërNATA E TRETË E TRAZIRAVE NË PARIS, POLICI QË VRAU 17-VJEÇARIN KËRKON FALJE, MACRON THËRRET MBLEDHJE EMERGJENTE QEVERIE