Ditën e premte vendi ynë do të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike të qëndrueshme.

Moti parashikohet me kthjellime dhe vranësira të pakta kalimtare në orët e mesditës. Era do të fryjë me drejtim nga veriperëndimi-verilindja me shpejtësi mesatare 1-8m/s, shoqëruar me valëzimin në dete të forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

-në zonat malore 9 deri 26 °C

-në zonat e ulëta 12 deri 31°C

-në zonat bregdetare 14 deri 30 °C

Artikulli paraprakPJESA E FUNDIT E MAJIT DO TË JETË SHUMË E DOBISHME PËR TË VERIFIKUAR NJË DASHURI… HOROSKOPI PËR SOT
Artikulli tjetërULET NUMRI I LINDJEVE/ NË JUG DOMINOJNË TË MOSHUARIT, POR VERIU PO ZBRAZET SHPEJT