Vendi ynë do të jetë me kthjellime dhe vranësira shtresore në zonën perëndimore, gjatë ditës në verilindje vranësirat do të shtohen duke u pasuar nga reshje shiu dhe stuhi.

Temperaturat e ajrit në mëngjes parashikohen 18-22 gjate ditës 34 °C ne veri deri në 33-37°C në zonat e ulëta.

Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 7 m/sek dhe dallgëzim 3 ballë në det të hapur.

Artikulli paraprakHOROSKOPI PËR DITËN E SOTME, 23 QERSHOR 2022
Artikulli tjetërSOT KUVEND, DEPUTETI I PD-SË AGRON SHEHAJ INTERPELANCË ME KRYEMINISTRIN RAMA