Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta deri mesatare në zonat malore.

Temperaturat minimale do të luhaten 15-22 gradë, temperaturat maksimale parashikohen me 29 -31°C në veri, 31-34°C në zonën e ulet dhe zonat pranë bregdetit

Era do të jete me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 10 – 15 m/sek dhe dallgëzim të forcës 4 – 5 ballë në det të hapur.

Artikulli paraprakSHTYPI I DITËS 8 KORRIK 2023
Artikulli tjetërNËSE DIÇKA NUK SHKON NË MARRËDHËNIEN TUAJ, SOT DO DUHET TË FLSNI ME PARTENRIN, ÇFARË THONË YJET PËR JU