Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta.

Temperaturat minimale do të luhaten 12-20 gradë, temperaturat maksimale parashikohen me rritje 28 -32°C në veri , 34-37°C në zonën e ulët dhe zonat pranë bregdetit.

Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 7-10 m/sek dhe dallgëzim të forcës 3-4 ballë në det të hapur.

Artikulli paraprakNË DASHURI ËSHTË NJË KOHË E MREKULLUESHME, ÇFARË THONË YJET PËR JU SOT
Artikulli tjetërKËSHILLI I ANULOI, GRUPI I BASHËS MBAN SOT ZGJEDHJET PËR KREUN E PD, 25 MIJË ANËTARË THIRREN TË VOTOJNË