Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta në zonat malore.

Temperaturat minimale do të luhaten 13-25 gradë, temperaturat maksimale parashikohen me rritje 31 -35°C në veri , 33-38°C ne zonën e ulet dhe zonat pranë bregdetit

Era do të jetë me drejtim Perëndim me shpejtësi 7 m/sek dhe dallgëzim të forcës 2 – 3 ballë në det të hapur.

Artikulli paraprakSHTYPI I DITËS 13 KORRIK 2023
Artikulli tjetërDO TË KENI DISA SQARIME ME PARTNERIN TUAJ, ÇFARË THONË YJET PËR JU SOT