Vendi ynë do të ndikohet nga mot i kthjellët më të gjithë territorin.

Sipas MeteoAlb masat ajrore të qëndrueshme dhe të ngrohta do të diktojnë kushtet e motit në vendin tonë, duke bërë që pjesa më e madhe e territorit të jetë në mbizotërimin e motit të kthjellët në pothuajse gjithë ditën. Por parashikohet që herë pas here të ketë kalime të pakta të vranësirave, të cilat nuk do të mund të sjellin reshje në vend.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes dhe në mesditës duke luhatur vlerat ditore nga 11°C deri në 32°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 35 – 40 km/h nga drejtimi Jugor – Jugperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 3 – 4 ballë.

Artikulli paraprakALIBEAJ: NUK TË VRET NDËRGJEGJJA PËR ATË QË KANË BËRË TË PARËT E TU? SHIKO NON GRATAT E TUA. NDËRHYN RAMA: MË TREGO EMRAT
Artikulli tjetërFINALJA E CONFERENCE LEAGUE/ TIFOZËT E ROMËS NISEN PËR TIRANË, PUBLIKOJNË FOTO NGA EKSODI MASIV I 1991! RAMA E RISHPËRNDAN: HAJDENI, HAJDENI