Sot vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike.

Moti pritet të jetë me alternime kthjellimesh e vranësirash prezente në mesditë.

Era do të fryjë në drejtimin juglindje-verilindje me shpejtësi 1-8m/s, ndërsa përgjatë vijës bregdetare fiton shpejtësi deri 12m/s.
Valëzimi në dete do të jetë I forcës 1-2ballë.

Temperaturat parashikohen: Në zonat malore 10/22°C, në zonat ulëta 12/27 °C, në zonat bregdetare 15/27 °C.

Artikulli paraprak‘SUKSESI NUK JU MUNGON, MUNDOHUNI TË INKURAJONI KËRKIMIN E SITUATAVE MË TË MIRA’, HOROSKOPI PËR DITËN E SOTME
Artikulli tjetërTJETËR MASAKËR NË SERBI, 21-VJEÇARI VRET 8 TË AFËRMIT E TIJ DHE PLAGOS 13 TË TJERË