Vendi ynë gjatë paradites do të jetë me kthjellime, por në orët e pasdites vranësirat do të marrin zhvillim duke u pasuar nga reshje shiu dhe stuhi ne zonën verilindore pjesërisht zonat lindore dhe kodrinore.

Temperaturat ne mëngjes do te luhaten 18-23 grade, në mesditës do te zbresin duke luhatur 34°C deri në 36°C.

Era do të jete me drejtim veriperëndim me shpejtësi 15 m/sek dhe dallgëzim te forcës 4 balle ne det te hapur.

Artikulli paraprakHOROSKOPI PËR DITËN E SOTME, 6 KORRIK 2022
Artikulli tjetërZJARRET NË VEND, META: THIRRJE INSTITUCIONEVE TË MARRIN MASA