Vendi ynë do te jete me kthjellime dhe mjegull në zonën perëndimore, ndërsa në veri-lindje dhe jug-lindje do te këtë vranësira mesatare.

Temperaturat e ajrit në mëngjes parashikohen 18-23 °C, gjatë ditës 35 °C ne veri deri në 34-38°C ne zonat e ulëta dhe bregdet.

Era do të jete me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 7-12 m/sek dhe dallgëzim 4 balle ne det te hapur.

Artikulli paraprakHOROSKOPI PËR DITËN E SOTME, 4 KORRIK 2022
Artikulli tjetërZELENSKY: RUSIA PO PËRJETON KRIZËN MË TË KEQE TË 50 VITEVE TË FUNDIT