Nëse i përkisni një prej shenjave që do të përmendim më poshtë, dijeni se duhet të armatoseni me mjaft durim dhe gjakftohtësi, pasi janari nuk do t’ju trajtojë me dashuri, përkundrazi, do t’ju vendosë disa pengesa që do ju shtyjnë në kufijtë tuaj.

Ju nuk keni nevojë për panik ose frikë, por jini pak më të kujdesshëm dhe përgatituni të përballoni çdo çështje që ju del përpara!

Janari do të jetë i vranët dhe i ftohtë për ju që i përkisni një prej shenjave dhe dhjetë ditëve të mëposhtme:

GAFORRJA: Me vuajtje!

Me Marsin nga 4 janari, në shtëpinë tuaj të 7-të, klima në marrëdhëniet tuaja, profesionale dhe romantike, do të jetë e tensionuar dhe grindjet, mes jush dhe palës tjetër, do të jenë në orarin ditor, duke ju arritur disa herë në prag të një krizë nervore, pasi çdo gjë që bëni ose thoni do të krijojë një problem. Dhe për të marrë frymë – siç thotë fjala – duhet të marrësh leje, ndërsa nëse proteston, tashmë do ta dëgjosh. Nuk do ta gjeni të drejtën tuaj, sado të përpiqeni. Nëse jeni beqarë do tërhiqni persona autoritarë apo agresivë dhe nuk do arrini dot të ndërtoni diçka. Ju që keni lindur në fund të dekadës së dytë dhe fillimit të dekadës së tretë do të vuani më shumë, pasi hëna e re më 11/1, në Bricjap, merr vibrimet e parajsës nga Demi, gjë që do t’ju shkaktojë shumë shqetësim.

PESHORJA: Në kërkim të një cepi të qetë!

Marsi do të jetë në Bricjapin dhe shtëpinë tuaj të 4-të, ndaj qetësia dhe harmonia në mjedisin tuaj do t’i takojnë të shkuarës, pasi në gjënë më të vogël do të shpërthejnë grindje mes anëtarëve të familjes tuaj, duke ju detyruar të mbani anën vendin e njërit. Ndërhyrjet e shpeshta të njerëzve tuaj në jetën tuaj personale do t’ju bëjnë të tërbuar, prandaj duhet të vendosni kufij. Gjithashtu do të keni konfuzion dhe zënka në çështjet pronësore, si dhe dëmtime në shtëpinë tuaj, punë teknike që do t’ju duhet të bëni, por edhe dëmtime të pajisjeve shtëpiake, të cilat jo vetëm do t’ju kushtojnë shtrenjtë, por do t’ju shkaktojnë edhe përçarje. Është e mundur që çdo gjë që keni bërë ose keni ndërtuar kohët e fundit të prishet. Nga ana tjetër, Hëna e Re me praninë e Uranit në shtëpinë tuaj të 8-të, nëse keni lindur në fund të dekadës së dytë ose fillimit të dekadës së tretë, ju vë në rrezik financat dhe e vështirëson dashurinë.

DASHI: Jo dhe jo përsëri!

Me Marsin si sundimtarin tuaj për pothuajse të gjithë janarin (përveç 3 ditëve të para) në shtëpinë tuaj të 10-të, hapësira juaj profesionale do të trazohet nga skena të ndryshme mes jush dhe personave të rangut të lartë ose menaxhmentit, pasi ka të ngjarë t’ju rëndojnë me përgjegjësishtesë dhe detyra ose për t’u përballur me armiq, rivalitete dhe konkurrencë të fortë, jashtë ose brenda mjedisit tuaj, kështu që ka kuptim që në një moment të shkoni edhe në ofensivë, për sa kohë që jeni duke synuar ose për të mbrojtur pozicionin ose të drejtat tuaja. Madje ka mundësi që në një moment të ketë një pushim të hapur, pasi durimi dhe stoicizmi nuk janë elementë të karakterit tuaj, ose nëse xhami ishte plasaritur tashmë, do të thyhet plotësisht, duke bërtitur një “JO” të madhe. Por edhe ju mund të bëheni konkurrues, argumentues ose egoist ose dëshironi të bëheni të pavarur. Nga ana tjetër, financiarisht dhe romantikisht, në datën 9, por më shumë në datën 11 të muajit, keni llogaritur ose keni pritur që gjërat të ndodhin dhe të tjerat do të realizohen, si rezultat i së cilës mendoni se universi po ju punon kundër.

Artikulli paraprakKTHJELLIME DHE DITË ME DIELL, PARASHIKIMI I MOTIT PËR KËTË FUNDJAVË
Artikulli tjetërNË 12:00 GJKKO ‘FLET’ PËR BERISHËN, RAMA KONFERENCË FUNDVITI NË TË NJËJTËN ORË