Me tensione u zhvillua seanca plenare në Kuvend, ku opozita kërkon rikthimin e Berishës në grupin e PD. Flamur Noka kërkonte fjalën dhe u çua në Foltore duke e bllokuar. Nikolla i kërkoi të ulet në vend.

Nikolla: Ti je përfaqësuesi i një non grate.

Nikolla: Uluni në vend që t’iu jap fjalën dhe vazhdoni me qetësi.

Seanca u ndërpre për 5 minuta.

Artikulli paraprakSHKODËR, 2 TË PROCEDUAR, NJË I SHPALLUR NË KËRKIM
Artikulli tjetërKAOS DHE TENSIONE SI BRENDA DHE JASHTË KUVENDIT! PROTESTUESIT I VËNË FLAKËN GOMAVE, HEDHIN MOLOTOV