Një 32-vjeçar i identifikuar me inicialet A.L., është arrestuar nga policia e Tiranës pasi tentoi të futet me dhunë në kryeministri.

“Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 1 bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit A. L., 32 vjeç, për veprën penale “Prishja e qetësisë publike”, pasi ka goditur kabinën e rojeve të sigurisë së Gardës së Republikës dhe ka tentuar të futet në ambientet e Kryeministrisë”, njofton policia.

Artikulli paraprakPRESIDENTI I RI, ALIBEAJ REFUZON TAKIMIN ME PS! MAZHORANCA BISEDA TË VEÇANTA ME GRUPET PARLAMENTARE! OSBE: PROCES GJITHËPËRFSHIRËS
Artikulli tjetërBALLA TREGON NEGOCIATAT ME IDRIZIN DHE MEDIUN: JANË GATI TË SJELLIN EMRA KONKRETË