Një ngjarje e rëndë është shënuar në Pisa të Italisë.

Sipas mediave përtej Adriatikut, një 3-vjeçar me orgjinë gjermane ka humbur jetën teksa po luante në shkallët e fermës ku ndodheshin për pak kohë. Ekipet e shpëtimit do të vinin shpejt, por për fat të keq nuk do arrinin ta shpëtonin djalin.

Fëmija ishte duke luajtur i vetëm në momentin e aksidentit dhe prindërit kanë shkuar te ai në momentin kur kanë dëgjuar zhurmën e shkaktuar nga e rëna. Mësohet se ata ndodheshin me pushime në Toskanë, me djalin dhe fëmijën tjetër më të vogël.

Artikulli paraprakRAMA URON PESHËNGRITËSEN EVANGJELI VELI PËR TRIUMFIN NË KAMPIONATIN EVROPIAN: U SHPALL MË E MIRA PËR PESHËN DERI NË 55 KG
Artikulli tjetërNJË AUTOGOL RIKTHEN EKIPIN HISTORIK NË PREMIER LEAGUE PAS 23 VITESH