Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, ka uruar peshëngritësen shqiptare Eevangjeli Veli për fitoren në Kampionatin Evropian të Peshëngritjes.

Rama ka publikuar në rrjete sociale videon e fitores së Velit dhe mbi të shkruan:

Postimi i Edi Ramës:

Kampionati Europian i Peshëngritjes në TIRANË – Peshëngritësja shqiptare Evangjeli Veli është shpallur Kampione e Europës për peshën deri në 55 kg.
Peshëngritësja shqiptare u shpall Kampione Europe në stilin e shkëputjes dhe dygarësh për peshën deri në 55 kg në Kampionatin Europian të Peshëngritjes që po zhvillohet në Tiranë, ndërsa mori medaljen e argjendtë në stilin e shtytjes.

Artikulli paraprakARRITJE E MADHE PËR PESHËNGRITJEN SHQIPTARE, EVANGJELI VELI SHPALLET KAMPIONE EUROPE
Artikulli tjetërTRAGJEDI NË ITALI, 3-VJEÇARI BIE NGA SHKALLËT TEKSA LUANTE, NDËRRON JETË