Katër të rinj shqiptare kanë vdekur mbrëmjen e te shtunes në një aksident automobilistik që ka ndodhur në rrugën kryesore Novi Pazar – Ribaric, jo larg Lukarit, ndërsa dy persona të tjerë kanë mbetur të lënduar.

Sipas informacioneve te mediave serbe të gjithë të vdekurit ndodheshin në një veturë të markës “Volkswagen Golf”, me targa të Kraljevës, e cila është përplasur drejtpërdrejt me një automjet të së njëjtës markë që po shkonte ta takonte, pas së cilës kanë zbritur nga rruga.

Aksidenti ka ndodhur për shkak të shpejtësisë së parregulluar dhe rrëshqitjes së rrugës, ku janë përfshirë tre automjete.

Mesohet se viktima janë: Amel Ibrahimi (21), Mithat Hami (23), Senad Derlek (22) dhe Amar Ujkani (21)

Artikulli paraprakGRABITET BANESA E VAÇE ZELËS NË TIRANË, AUTORËT MARRIN DEKORATA DHE BIZHUTERI
Artikulli tjetërVIDEO/ I MARTUAR PARA NJË JAVE, SULMI NË ZEMËR I MERR JETËN NË FUSHË FUTBOLLISTIT