Kuvendi i Shqipërisë e ka nisur seancën e sotme me 1 minutë heshtje për tragjedinë shqiptare në Bullgari. Kryetarja e Parlamentit Lindita Nikolla ka kërkuar nga deputetët nderimin me 1 minutë heshtje të 45 viktimave të aksidentit tragjik në Bullgari.

Dy ditë më parë një autobus i Maqedonisë së Veriut u aksidentua dhe më pas u dogj në Bullgari teksa kthehej nga Stambolli. 45 persona gjetën vdekjen.

Artikulli paraprakRAMA TAKON FERMERËT E LUSHNJËS, I MERR BRENDA NË KUVEND: HAJDE EDHE T’I QË NGRITE DY GISHTAT
Artikulli tjetërAKSIDENTI NË BULLGARI, U GJETËN VETËM 44 TRUPA TË VIKTIMAVE, 1 ËSHTË ZHDUKUR