Kryetari i bashkisë së Vaut të Dejës, Mark Babani është shprehur i zhgënjyer sa i takon mos ndërhyrjes së qeverisë për të rikonstruktuar rrugën e Komanit. Një rrugë e cila është shumë e rëndësishme për turizmin atje.

Kryetari Babani thekson se prej kohësh kanë nisur investimet për sezonin turistik në bashkinë e Vaut të Dejës.

Nevoja për krijimin e një pike të menaxhimit të mjeteve ujore është e madhe shprehet kryebashkiaku i Vau Dejësit.

Liqeni i Komanit në bashkinë e Vaut të Dejës vizitohet çdo vit nga një numër i lartë turistësh të huaj dhe vendas kjo për shkak se është porta lidhëse drejt disa prej pikavë më të bukura turistike të veriut si lumi i Shalës apo Valbona.

 

Artikulli paraprakDEPUTETI RUS BËN DEKLARATËN E PAPRITUR, TREGON SE CILIN SHTET MUND TË PUSHTOJË RUSIA PAS UKRAINËS
Artikulli tjetërSHKODËR, PROMOVOHET LIBRI PËR MAHMUD PASHË BUSHATIN