Kitaristi i grupit të famshëm të viteve 70’, Eagles ka ndërruar jetë në moshën 67 vjeçare. Përgjegjës për shumë hite si Hotel California apo Tequila Sunrise, Glenn Frey është operuar disa herë, por nuk ja ka dalë dot të luftojë më shumë semundje njëkohësisht, sëmundje të cilat i kanë marrë edhe jetën ditën e djeshme në New York. Artistë të shumtë kanë shprehur ngushëllimet duke pohuar edhe një herë më shumë se kjo ishte një humbje e madhe për muzikën. Ndërkohë ju kujtojmë një nga këngët më të famshme të grupit

Artikulli paraprakPROTESTË NË LAGJEN “LIRIA”
Artikulli tjetërTAHIRI: SHKRIMET PER ISIS DHE BASHKEPUNIMIN ME SHQIPERINE TE PAVERTETA