MINISTRI MERR PJESË NË HAPJEN E PANAIRIT TË ARTIZANATIT. Certifikimi i 50 te rinjve nga Instituti ILO dhe minsitria e Punes, Mireqenies Sociale dhe Rinise, ka sjelle ne Shkoder ministrin Erion Veliaj.

Veliaj ishte I pranishem ne hapjen e panairit te artizatit, ne pedonalen ne qender te qytetit, ku kane marre pjese edhe drejtues te larte te pushteti lokal, si Prefekti Paulin Radovani, kryetari I Keshillit te Qarkut, Maxhid Cungu, kryetari I Bashkise Lorenc Luka, perfaqesues te ambasades zvicerane, etj.
Ne fjalen e tij, Veliaj u shpreh I vetedijshem se certifikimi I 50 te rinjve ne fushen e artazanatit nuk e zgjidh ceshtjen  e punesimit ne Shkoder, por sic tha ministri, eshte me mire te besh pak gjera, se sa te mos besh asgje.

 

 

 

[iframe width=”300″ height=”360″ src=”//www.youtube.com/embed/QsgERdIb5vs?feature=player_detailpage” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprakARSIMI PROFESIONAL, VELIAJ INSPEKTON SHKOLLAT
Artikulli tjetërRAINERI: NDAJ TIRANËS LUAJMË PËR FITORE