Vllaznia ka zhvilluar ndeshjen miqesore me Terbunin ne stadiumin “Loro Borici”, ndeshje e cila ka perfunduar me fitoren e shkodraneve 1-0.Ka qene minuta e 12-te e pjeses se dyte te takimit kur shkodranet kane kaluar ne avantazh me ane te futbollistit Erald Çinari.

Pjesa e pare e takimit perfundoi pa gola 0-0.Kjo ndeshje miqesore eshte ne kuader te pergatitjeve per rifillimin e Kategorise Superiore te futbollit shqiptar ku Vllaznia shpreson ne kthesen e saj per te arritur sa me shume rezultte positive dhe shmangur rrezikut te renies nga kategoria.