Një 21-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Sarandës, pasi ishte shpallur në kërkim për

Mësohet se bëhet fjalë për Klaudio Qendron.

Burime zyrtare nga policia pohuan se i riu nga Delvina, mbrëmjen e 25 tetorit, me dhune dhe nën kërcënimin e një thike, vodhi një celular në dyqanin e shtetasit me inicialet F.D.

Ngjarja në fjalë ndodhi në lagjen nr.2 të qytetit të Sarandës. pas identifikimit të të riut, dhe shpalljes së tij në kërkim, u bë e mundur arrestimi i tij.

Artikulli paraprakDIGJET MAKINA NË SHKODËR, KAMERAT KAPIN AUTORIN
Artikulli tjetër‘BISHTANI’/ PO TRANSPORTONIN 30 KG KANABIS, ARRESTOHEN 3 PERSONA