KANDIDATJA E PD, MERR MBËSHTETJEN E BANORËVE TË ZONAVE. Zona e dukagjinit ka qene ndalesa e radhes e kandidates ase partiser demokratike Voltana Ademi. Ne kete takime, Ademi eshte shoqeruar nga strukrurat me te larta drejtuese te PD si dhe deputetet e shkodres.

Gjate ketij takimi, Bardh Spahia, dhe deputeti Helidon Bushati, kerkuan nga qytearet qe te japin nje vote plebishitare kunder qeverise. Nga ana e saj, kandidatja e PD Voltana Ademi u shpreh se kjo zone ka resurse te medha dhe garantoi vazhdimin e projektit te rruges. Zona e Dukagjinit, me Komunat Pult, Shale dhe Shosh tashme I bashkohet shkodres duke e shtrire gjeografine e kesaj bashkie e cila kthehet ne nje nga qendrat me te rendessishme ne vend.

Artikulli paraprakKETI BAZHDARI INSPEKTON PUNIMET NË STADIUMIN “LORO BORIÇI”
Artikulli tjetërKETI BAZHDARI ME BANORËT NË LAGJEN KIRAS