Janë caktuar 3 gjyqtarët, që do të shqyrtojnë në Apel çështjen e vulës së Partisë Demokratike.

Mësohet se relator është caktuar Alma Ahmeti, teksa dy anëtarët janë Iliba Bezati dhe Elona Toro.

Vendimi që do të marrë kjo treshe gjyqtarësh do të jetë final.

Artikulli paraprakU BULLIZUA, “ARREST ME BURG” PËR INFERMIERIN
Artikulli tjetërSIGURIA KIBERNETIKE, MINISTRI BALLA VIZITON DEPARTAMENTIN PËR TEKNOLOGJINË DHE INFORMACIONIN