Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka thënë se forcat ruse hodhën raketa në rajonin perëndimor të Lviv dhe rajonet Sumy dhe Chernihiv në verilindje.

“E gjithë kjo nuk është vetëm krijimi i tensionit për shtetin tonë, nuk është vetëm një provë e forcës sonë. Kjo është një lloj përpjekjeje e ushtrisë ruse për bastisje në lindje dhe jug të vendit tonë, por pa sukses”, tha Zelensky.

Artikulli paraprakFINLANDA DHE SUEDIA APLIKOJNË SOT ZYRTARISHT PËR ANËTARËSIM NË NATO
Artikulli tjetërNË 10 VITET E FUNDIT 7,5 % E POPULLSISË KA EMIGRUAR SIPAS INSTAT, 2021 REKORDI I DEKADËS