Një person është plagosur rëndë nga një aksident pasditen e sotme.

Ai ndodhej në makinën që doli nga rruga dhe u aksidentua në fshatin Dedaj rreth orës 18:30 minuta.

Sipas policisë i plagosur rëndë ka mbetur A. Mehmeti.Aksidenti ndodhi pasi drejtuesi i mjetit humbi kontrollin dhe doli nga rruga.

I plagosuri 18-vjeç është dërguar me urgjencë në spitalin e Pukës, pasi ndodhet në gjendje të rëndë, ndërsa pritet që të transportohet me helikopter në Tiranë në spitalin e Traumës.

PUBLICITET