Një shqiptar është arrestuar nga policia italiane, pasi është kapur me 4 kilogramë marijuanë të fshehur në valixhe.

Sikurse shkruajnë mediet italiane shqiptari ishte nisur nga Rinasi me avion dhe sapo ishte kishte mbërritur në Brignole ishte arrestuar.

Arrestimi i tij erdhi si rezultat i kontrolleve rituale që u bëhen bagazheve të pasagjerëve, ndërsa tashmë pritet dhënia e masës së sigurisë për shqiptarin.